vijver begroeid

Mest bij je vijver? Kijk uit!

Het natuurlijke evenwicht in een vijver is erg kwetsbaar. Daarom moet je ook goed uitkijken wat je met je planten rondom je vijver doet. Bemesten is niet echt een goed idee!

Mest verstoort het natuurlijk evenwicht

Als je de planten rondom een vijver bemest, heb je een grote kans dat de mest door een regenbui in de vijver spoelt. Daarmee verstoor je het natuurlijk evenwicht, en raakt de vijver ontwricht. Spoelt er mest in je vijver, dan krijg je veel algen, waardoor de zuurstofplanten verstrikt raken in alg. En dat is dan weer slecht voor het zuurstofgehalte in je vijver!

vijver veertje

Genoeg vocht rondom een vijver

Het goede nieuws: planten rondom een vijver hebben over het algemeen geen bemesting nodig, omdat er ze al genoeg vocht krijgen. Is het écht nodig voor een specifieke plant? Zorg dan dat je de mest in de grond werkt, voordat je je plant in de grond zet. Dan heb je minder kans dat de meststoffen bij regen je vijver in spoelen.

Wil je meer weten over vijvers? Klik hier om alles te lezen wat we over vijvers hebben geschreven.

Leave a Comment

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

*